Round Highlights

Season 
Round Date 

Best Batting Performances

ScorePlayerClubGradeRndInnsOpposition
75* Akshay Nichkawde Epping Bulls Cricket Club First GradeGF 1 Burwood Briars Cricket Club
73 James Threlkeld Burwood Briars Cricket Club Fourth GradeGF 1 Warringah Cricket Club
60* Akarshan Arora Burwood Briars Cricket Club First GradeGF 2 Epping Bulls Cricket Club
56 Ryan M Devine Lane Cove Cricket Club Third GradeGF 2 Warringah Cricket Club
52* Thomas P Burt Burwood Briars Cricket Club First GradeGF 2 Epping Bulls Cricket Club
51 Benjamin O'Connell Epping Bulls Cricket Club First GradeGF 2 Burwood Briars Cricket Club
51 Kevin Davies Warringah Cricket Club Fourth GradeGF 1 Burwood Briars Cricket Club
51 Paul Chapman Warringah Cricket Club Fourth GradeGF 1 Burwood Briars Cricket Club
49 sarwer singh Strathfield Cricket Club Fifth GradeGF 1 Pennant Hills Cricket Club
44 Tom Moffitt Burwood Briars Cricket Club First GradeGF 1 Epping Bulls Cricket Club
44 Shreyas Patel Burwood Briars Cricket Club Fourth GradeGF 1 Warringah Cricket Club

Best Bowling Performances

BowlPlayerClubGradeRndInnsOpposition
5/9 Suranga Manoj Juliyangedon Auburn District Cricket Club Chappelow CupGF 1 Mount Pritchard-Southern Districts
5/45 Joshua Lawson Warringah Cricket Club Fourth GradeGF 1 Burwood Briars Cricket Club
4/23 Brenton J Wright Burwood Briars Cricket Club First GradeGF 2 Epping Bulls Cricket Club
4/26 Brenton J Wright Burwood Briars Cricket Club First GradeGF 1 Epping Bulls Cricket Club
4/30 Danish Ahmed Epping Bulls Cricket Club First GradeGF 1 Burwood Briars Cricket Club
4/35 Jack Kovacic Burwood Briars Cricket Club First GradeGF 1 Epping Bulls Cricket Club
4/38 Joe Camarsh Lane Cove Cricket Club Second GradeGF 1 Lindfield Cricket Club
4/49 Raja Islam Lane Cove Cricket Club Third GradeGF 1 Warringah Cricket Club
4/67 Samuel Tregeagle Burwood Briars Cricket Club First GradeGF 2 Epping Bulls Cricket Club
3/11 Sebastian Bush Warringah Cricket Club Third GradeGF 1 Lane Cove Cricket Club
3/13 Mohamed Rahmy Mohamed Alawi Auburn District Cricket Club Chappelow CupGF 1 Mount Pritchard-Southern Districts
3/14 Jamie Gillard Lindfield Cricket Club Second GradeGF 1 Lane Cove Cricket Club
3/27 Cameron Bezer Lane Cove Cricket Club Third GradeGF 1 Warringah Cricket Club
3/37 Blaney Powe Warringah Cricket Club Third GradeGF 1 Lane Cove Cricket Club
3/42 Rajeev Mehla Strathfield Cricket Club Fifth GradeGF 1 Pennant Hills Cricket Club
3/53 Harry Banfield Lindfield Cricket Club Second GradeGF 1 Lane Cove Cricket Club

Hat-Tricks

No records found

Best Fielding Performances

CROSTPlayerClubGradeRndInnsOpposition
40 Max Squire Burwood Briars Cricket Club First GradeGF 1 Epping Bulls Cricket Club
40 Jack Dodds Lane Cove Cricket Club Third GradeGF 1 Warringah Cricket Club
301Liam Hume Lane Cove Cricket Club Second GradeGF 1 Lindfield Cricket Club
30 Brett Bastow Burwood Briars Cricket Club First GradeGF 2 Epping Bulls Cricket Club
30 Charles Booth Epping Bulls Cricket Club First GradeGF 1 Burwood Briars Cricket Club
201Aruban Gunaratnarajah Auburn District Cricket Club Chappelow CupGF 1 Mount Pritchard-Southern Districts
111Andrew Jalalaty Burwood Briars Cricket Club First GradeGF 2 Epping Bulls Cricket Club

Highest Team Scores

ScoreClubGradeRndInnsOpposition
10/250 Warringah Fourth GradeGF 1 Burwood Briars
10/245 Burwood Briars Fourth GradeGF 1 Warringah
3/155 Lindfield Second GradeGF 2 Lane Cove
10/142 Burwood Briars First GradeGF 1 Epping
10/141 Epping First GradeGF 2 Burwood Briars
10/138 Epping First GradeGF 1 Burwood Briars
1/138 Burwood Briars First GradeGF 2 Epping
4/133 Strathfield Fifth GradeGF 1 Pennant Hills
10/132 Pennant Hills Fifth GradeGF 1 Strathfield
10/127 Warringah Third GradeGF 1 Lane Cove

Best Partnerships

P'ShipBatsmanClubGradeRndInnsOpposition
124* A Arora - TP Burt Burwood Briars First GradeGF 2 Epping
72 J Threlkeld - G Metcalfe Burwood Briars Fourth GradeGF 1 Warringah
65 P Chapman - K Davies Warringah Fourth GradeGF 1 Burwood Briars
58 P Chapman - C Wilson Warringah Fourth GradeGF 1 Burwood Briars
56* MM Khan - D Singh Strathfield Fifth GradeGF 1 Pennant Hills
52 B O'Connell - JR Dunn Epping First GradeGF 2 Burwood Briars
51 A Robertson - B Greaves Lane Cove Second GradeGF 1 Lindfield
50 A Nichkawde - K Stuart Epping First GradeGF 1 Burwood Briars
50 L Watson - A Brown Lindfield Second GradeGF 2 Lane Cove
43 M Mohammed Thajudeen - M Mohamed Auburn Green Chappelow CupGF 1 MPSD Black